PETER FTOREK

Současný a úspěšný šéfkuchař mnohokrát oceňované pražské Villa Richter.

Restaurace sídlící na Malé straně disponuje jedním z nejkrásnějších výhledů na Prahu, moderní, evropskou kuchyní a designovým prostředím.

Každoročně je zařazena do sta nejlepších restaurací ČR Maurerova výběru. Gastronomického průvodce nejlepších českých a moravských restaurací vydávaného nakladatelstvím TopLife czech a.s., který vybrané restaurace oceňujeme zlatými lvy.

Villa Richter je vyhledávaná nejen kvůli dech beroucímu výhledu na Prahu, ale i zážitkové gastronomii. Mezi slavné hosty, kterým měl Peter čest vařit, se řadí bývalý prezident Václav Havel, filmový mág Miloš Forman, spisovatel David Braun, herec Richard Gere, ale i michelinský šéfkuchař Gary Jones.

Mnohokrát vytvářel koncept pro moderní restaurace a bistra. Je tedy vyhledávaným poradcem v tomto podnikání.

V současnosti pracuje s kolegy na vzdělávacím projektu pro SOŠ obchodu a služeb ve Žiaru nad Hronom, jehož účelem je pomoci vytvořit mladým a nadějným kuchařům co nejlepší praxi a rozšířit jejich povědomí o gastronomii.

“ Je mi ctí spolupracovat s takovými profesionály a zároveň přáteli, jakými jsou moji kolegové z Chefs4you. Jsou to stoprocentní a obětaví kluci, kteří naslouchají, pomůžou a podpoří.“